آرایش و مراقبت از مو

ویو مو چیست؟

ویو مو چیست؟

ویو مو به عمل حجم دادن و موج دار کردن مو میگویند که باعث درشت شدن ساقه مو می شود. این کار با کمک دستگاه های مختلفی انجام می شود که کار موج دار کردن ساقه مو را راحت تر می کند. با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی هر روزه موجی از محصولات کاربردی و جدید و متنوع تولید و عرضه می شوند. لوازم برقی آرایشی جزء این دسته از محصولات هستند که هر روزه انواع مختلفی از آن وارد بازار می شود و می تواند زیبایی و جذابیت ظاهری افراد را چند برابر کند.

انواع مختلفی از لوازم برقی آرایشی وجود دارد که در منزل ،آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی و کیفیت بالایی دارند. لوازمی مانند: سشوار، بابلیس ، اتو مو، موبرهای برقی، اصلاح صورت برقی، دستگاه های ویو مو….
یکی از انواع لوازم برقی آرایشی دستگاه ویو مو است. دستگاه ویو با داشتن صفحه هایی که شیارهایی با اندازه های مختلف در آن کار گذاشته شده است، به داشتن موهای حالت دار وموج دار کمک می کند.

دستگاه ویو مو چیست؟

دستگاه ویو مو چیست

اگر دوست دارید به موهایتان حالت های مواج و زیبا بدهید اما گرفتارید و وقت حوصله اش را ندارید و یا بلد نیستید که حالت های مواج و زیبا به موهایتان بدهید و یا بسیار حرفه ای هستید و به ابزاری جهت خلق مدل های جدید و زیبا نیاز دارید، از دستگاه های ویو مو استفاده کنید.

امروزه دستگاه های متنوعی برای این کار وجود دارد که در زمانی کوتاه، بهترین و زیباترین حالت ها و موج ها را در موها ایجاد می کند. ویو مو به موها حجم می دهد و به همین دلیل برای حالت دادن به موهای کم پشت و نازک بسیار موثر است. همچنین برای شینیون کردن مو میتوان موها را ویو کرد و حجم داد و اصطلاحا مو را به صورت پوش خورده درآورد. امروزه دستگاه های ویو مو با برند های مختلفی روی کار آمده اند.

دستگاه ویو مو کمک می کند در مو های خود حالت هایی زیبا و موج هایی یکنواخت و منظم ایجاد کنید. قبل از ویو مو و انتخاب دستگاه باید توجه داشته باشید که تمایل دارید چه موج هایی با چه اندازه هایی به موهایتان بدهید و بعد بر اساس آن بهترین انتخاب را انجام دهید.

انواع مدل ویو مو

ویو مو براساس اندازه به سه دسته تقسیم می شود:

ویو مو ریز

ویو مو ریز

موی ویو شده با دستگاه ویو مو ریز، شباهت زیادی به شاخه های ریس ریس بر روی گیاه ذرت دارد، به همین دلیل به این مدل ویو مو، ویو ذرتی هم گفته می شود. ویو مو ریز برای حالت دادن به موها برای انجام شینیون های حرفه ای و ریز بسیار مناسب است. به ویژه اگر موها کم پشت و بی حالت باشند، استفاده از این دستگاه می تواند ساقه مو ها درشت تر کند و به آن حجم بدهد. ویو مو ریز مو ها را به صورت پوش خورده در می آورد. در گذشته برای پوش دادن به مو ها آنها را به صورت برعکس شانه می کردند، اما امروزه با روی کار آمدن این ابزار پوش کردن و حجم دادن به مو ها بسیار راحت تر شده است.

ویو مو متوسط

ویو مو متوسط

ویو مو متوسط برای ایجاد فر هایی با اندازه متوسط که تا حدودی از از ویو ریز درشت تر هستند، کاربرد دارد. این دستگاه به موهای کم پشت و لخت ، حالت های زیبایی می دهد و برای انجام شینیون های جدید و متنوع بسیار مناسب است. انتخاب بین ویو ریز یا متوسط بر عهده آرایشگر است تا با توجه به مدل مو و شینیونی که می خواهد انجام دهد، هر کدام که مناسب تر است ، استفاده کند.

ویو مو درشت

ویو مو درشت

دستگاه ویو مو درشت برای مو های بلند و صاف مناسب است و با آن می توان فر هایی درشت و پشت سر هم به وجود آورد. برای انجام مدل های بسته شینیون، ویو مو ریز و ویو مو متوسط و برای مدلهای باز شینیون، ویو مو درشت مناسب تر است. اگر می خواهید موهای خود را ویو درشت کنید، برای ایجاد این حالت شیک و متفاوت از ویو مو درشت استفاده کنید.

ویو ریز بهتره یا درشت؟

انواع مدل ویو مو

جواب این سوال به جنس و حجم موهایتان و مدل مویی که می خواهید روی سرتان پیاده کنید، بستگی دارد. برای مثال اگر موهایی کوتاه دارید، ویو درشت چندان جالب نخواهد بود. و اگر می خواهید روی موهایتان مدل شینیون بسته کار کنید، بهتر است از ویو ریز استفاده کنید. تفاوت ویو ریز و درشت به طول موج موها بستگی دارد. که طول موج موها را اندازه دندانه های دستگاه ویو مشخص می کند. برای ایجاد ویو درشت باید از دستگاه هایی که شیارها یا دندانه های بزرگتر و دورتری دارند، استفاده کنید و برای ویو ریز از دستگاه هایی که شیارهای ریز و نزدیک تری دارند، استفاده کنید.

مدل های مختلف دستگاه ویو مو

مدل های مختلف دستگاه ویو مو

دستگاه ویو مو در شکل ها و جنس های مختلف در بازار موجود است که هر کدام کار برد خاص خود را دارند.

شکل صفحه: برای ویو ریز و ویو متوسط، باید از دستگاه هایی که شکل صفحات آن ها مستطیل شکل است استفاده کرد. برای ویو درشت و فر کردن موها، دستگاه هایی که صفحات گرد و استوانه ای دارند مناسب است.

اندازه صفحه: پهنای صفحه به سه دسته باریک، متوسط و پهن تقسیم می شود. برای موهای کوتاه ، دستگاه ویو مو با صفحات باریک مناسب تر است و برای موهای بلند، باید از دستگاه ویو مو با کفی پهن استفاده کرد.

اندازه شیار های صفحه: اندازه شیار های صفحه مهم است و با توجه به اندازه آن میتوان مو ها را با ویو ریز، متوسط و درشت درست کرد.

جنس صفحات: جنس صفحات دستگاه های ویو معمولا از سرامیک، فلزی، تیتانیوم و تورمالین است. برای استفاده خانگی اتو موی سرامیکی مناسب است. زیرا حرارت را به صورت یکسان پخش میکند و آسیب کمتری به مو ها می رساند. برای آرایشگاه ها اتو موی تیتانیومی بهتر است زیرا زودتر گرم می شود و حرارت را سریع تر به مو ها می رساند. بر روی روکش دستگاه های اتو موی تورمالین ، یک ماده معدنی کریستال بکار رفته است، که موها را براق و صاف می کند و از وز شدن مو ها جلوگیری می کند.

درجه حرارت: بهتر است دستگاه ویو مویی بخرید که قابلیت تنظیم دما داشته باشد. ابتدا باید از حرارت کم شروع کنید و به تدریج حرارت را بالاتر ببرید . معمولا دستگاه های ویو مو ارزان و بی کیفیت، دکمه تنظیم درجه حرارات ندارند و به همین دلیل موجب سوختگی موها یا حالت نگرفتن آنها می شود.

چگونه با اتو مو ساده موها را ویو کنیم؟

با به دست گرفتن اتو با حالت های مختلف ، میتوان در موها موج ایجاد کرد. البته اندازه موج در این روش درشت است و با اتو موی صاف نمی موج های ریز ایجاد کرد. همچنین می توانید موها را به صورت دسته دسته جدا کرده و ببافید. سپس اتو مو را داغ کنید و روی موهای بافته شده بکشید و پس از اتو کردن، دسته مو را باز کنید. اگر بافت موها ریز باشد به صورت ویو ریز حالت می گیرند و اگر بافت درشت داشته باشند ، به صورت ویو درشت در می آیند.

روش ویو کردن مو با دستگاه ویو مو

روش ویو کردن مو با دستگاه ویو مو

مرحله اول: ابتدا موهای خود را بشویید و خشک کنید. موهای خود را بشویید و با سشوار به خوبی خشک کنید. موهای خیس و نمدار نه تنها حالت نمی بیند ، بلکه به مو هم آسیب می رساند.

مرحله دوم: اسپری محافظ مو بزنید. اسپری محافظ گرما از آسیب شدید به مو ها در برابر حرارت مستقیم دستگاه ویو محافظت می کند.

مرحله سوم: موها را به صورت تکه تکه جدا کرده و با ویو مو به آن حالت موجی بدهید. ابتدا ویو مو را روشن کرده ، دمای آن را با توجه به جنس موهای خود تنظیم کنید. اگر موهایی نازک و آسیب دیده دارید، دستگاه را روی کمترین دما و اگر موهایی وز و کلفت دارید ، درجه حرارت را روی دمای متوسط یا زیاد تنظیم کنید.

حالا مو های خود را دسته بندی کنید و یک دسته مو را بین صفحات دستگاه قرار دهید و ببندید. به این شیوه شکل موج دار صفحات روی مو ظاهر می شود. صفحات دستگاه به راحتی روی موی شما حرکت می کند . با استفاده از دسته فلزی و منعطف آن می توانید فشار مورد نیاز را برای حالت دادن به موها انتخاب و موج های یکنواختی را روی مو ایجاد کنید.

تمیز کردن دستگاه ویو مو

استفاده مکرر از دستگاه ویو مو باعث می شود جرم و آلودگی بر روی صفحه ویومو بنشیند و این امر باعث آسیب رساندن به موها می شود. بعد از استفاده از دستگاه ویو مو واتو مو ، وقتی دستگاه خاموش و سرد است ، روی صفحات دستگاه را با پنبه و الکل تمیز کنید.

بهترین مارک دستگاه ویو مو

بهترین مارک دستگاه ویو مو

هرچه دستگاه ویو مو قیمت بیشتری داشته باشد و از مارک معتبر تر باشد، آسیب کمتری به مو های شما می رساند. مارک های مختلفی از ویو مو همچون برند رمینگتون، ویومو روزیا، بابلیس، مک استایلر، پرومکس، فیلیپس، ویو مو موزر، اکسیژن و غیره در بازار موجود است، که باید به قیمت ، برند و کیفیت آنها توجه کرد وبا توجه به ویژگی های آن دستگاه ویو مو مورد نظر را انتخاب کرد.

سوالات متداولمارک های مختلفی از دستگاه ویو مو همچون رمینگتون، روزیا، بابلیس، مک استایلر، پرومکس ، فیلیپس، ویو مو موزر، اکسیژن و غیره در بازار موجود است که هر کدام کارایی ، کیفیت و قیمت مخصوص به خود را دارند.
قیمت دستگاه به جنس دستگاه، کیفیت و امکانات جانبی آن بستگی دارد. شما باید با توجه به بودجه و انتظارات خود محصول دلخواه را انتخاب و خریداری کنید. قیمت ها از رنج پایین شروع شده و تا قیمت های بسیار بالا، افزایش می یابد. به طور معمول دستگاه هایی که تک کاره هستند، قیمت پایین تری دارند ولی دستگاه های چند کاره قیمت بالاتری دارند.
جنس صفحات: جنس کفی می تواند سرامیکی، فلزی، تورمالین و یا تیتانیومی باشد که برای استفاده شخصی و مو های آسیب پذیر، ویو های سرامیکی مناسب تر است. قابلیت تنظیم دما: بهتراست قابلیت تنظیم دما داشته باشد تا بتوانید آن را با توجه به ضخامت و جنس مو هایتان تنظیم کنید. اندازه صفحات: برای مو های بلند کفی دستگاه پهن و برای مو های کوتاه صفحه باریک مناسب تر است.
ابتدا دستگاه را روشن کرده و آن را روی درجه حرارت دلخواه تنظیم کنید. سپس مو ها را دسته بندی کنید و یک دسته مو را بین صفحات دستگاه قرار داده و آن را فشار دهید تا حالت موجی یکنواخت و زیبا روی موهایتان ظاهر شود.
بهتر است موها خشک باشد چرا که موی خیس و نمدار حالت نمی گیرد و به موها هم آسیب می رساند.بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *