آرایش و مراقبت از مو

10 توصیه مهم برای استفاده از سشوار

نکات استفاده از سشوار

10 توصیه مهم برای استفاده از سشوار

استفاده از سشوار تقریبا یک کار روزمره برای افراد جامعه است. در این مقاله به 10 نکته مهم اشاره کردیم که قبل از استفاده از سشوار رعایت کنید. تا هم موهای زیباتری داشته باشید و هم طول عمر سشوارتان را افزایش دهید.

مقاله مرتبط: سشوار چرخشی چیست؟(کلیک کنید)

۱. با استفاده از یک حوله یا پارچه مخصوص، قبل از استفاده از سشوار، ابتدا مو ها را خشک کنید.

سشوار مارک بوش (کلیک کنید)

۲. دوباره با استفاده از‌‌ همان حوله یا پارچه مخصوص، نم مو ها را از ریشه مو به سمت پایین بگیرید. و چند دقیقه مو ها را در همین حالت نگه دارید تا رطوبت و نم آنها گرفته شود. قبل از استفاده از سشوار تا جایی که ممکن است مو ها را خشک کنید، زیرا رطوبت باعث صدمه دیدن مو ها می شود.

۳. به هیچ وجه تا جایی که ممکن است مستقیما بر روی موی خیس یا مرطوب و نمدار اتو مو یا سشوار داغ نگیرید چون احتمال صدمه دیدن مو ها را افزایش می دهد.

سشوار مارک انزو (کلیک کنید)

۴. قبل از اینکه رطوبت مو ها به طور کامل از بین برود، سشوار کشیدن را متوقف کنید. چون مو ها به مقدار رطوبت کمی نیاز دارند. و اگر رطوبت موها را کاملا با سشوار خشک کنید باعث شکننده شدن مو ها می شود.

۵. هرگز برای حالت دادن به مو ها، سشوار را بیش از حد به مو ها نزدیک نکنید. اشتباهی که معمولا آرایشگران مرتکب می شوند.

سشوار مارک پرومکس (کلیک کنید)

۶.برای سشوار کشیدن باید فاصله سشوار از مو ها 12 تا 30 سانتی متر باشد. هر دسته از مو ها نباید بیشتر از چند ثانیه در معرض سشوار کشیدن قرار بگیرند. مرتب جای سشوار کشیدن را عوض کنید. لطفا موهای لطیف تان را دوست داشته باشید.

۷. استفاده مداوم از سشوار باعث نازک شدن و شکنندگی مو ها می شود. اگر مداوم از سشوار استفاده می کنید لطفا ماسک مو را فراموش نکنید. ماسک مو چیست و انواع ماسک مو (کلیک کنید)

سشوار مارک فیلیپس (کلیک کنید)

۸. موهای آسیب دیده را حتی الامکان در معرض سشوار قرار ندهید و یا آنها را تقویت کنید.

۹. می خواهید موهایتان زیباتر به نظر برسند؟ هر چند وقت یک بار نوک تیز موهایتان را کوتاه کنید تا هم زیباتر به نظر برسند و هم از موخوره جلوگیری کنید.

سشوار مارک براون (کلیک کنید)

۱۰. هیچ وقت از سیستم مکنده پشت سشوار و پروانه خنک‌کننده آن استفاده نکنید. ممکن است موهایتان به داخل بدنه سشوار کشیده شود و باعث کنده شدن موهایتان شود و یا باعث سوختن موتور سشوار شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *